המדריך לבחירת מזרן

כיצד לבחור מזרן?

כשליש מחיינו אנו מעבירים בשינה לכן אנחנו לא נקל ראש בבחירת מזרן, ננסה להביא לפניכם כמה עצות שיתנו לכם כלים לבחירה נכונה.

1.אחריות על מזרן – כל חברה שמכבדת את עצמה ומאמינה בטיב של המוצר שלה תיתן אחריות של לא פחות מ-10 שנים על המזרן שלה(במקרים מסוימים יש חברות שנותנות גם יותר)

חשוב – כדי למנוע ויכוחים מיותרים לגבי האחריות רצוי להניח מתחת למזרן סדין/ מגן מזרן וזאת בכדי למנוע כניסת שבבי עץ למזרן, מומלץ גם להניח מגן מזרן מעל המזרן וזאת למען אריכות חיים למזרן.

2. זוגות – בגלל שאתם לא ישנים לבד על מזרן, רצוי שתבחרו דרגת הקושי שעדיפה על שניכם, ישנם מזרנים שבהם ניתן לבחור דרגת קושי שונה לכל צד (לדוגמא מזרן לטקס/ויסקו פרודופלקס של פולירון ).בכל מקרה אנו ממליצים להגיע ביחד לחנות ולהקדיש את הזמן הרצוי שיענה על רצונכם.

3.מזרן קשיח – לא תמיד מזרן קשיח הוא מזרן שנכון לגב שלכם. אם זה היה ככה היינו כולנו ישנים על מזרן גומאוויר כמו שישנו פעם. רצוי לבחור מזרן שמשלב קושי עם שכבת רכות ,מזרנים רבים מגיעים עם ליבת מזרן קשיחה אך על המזרן יש שכבת נוחות של ויסקו/לטקס שמרככת את המזרן. (יש מזרנים שמגיעים עם שכבת רכות פנימית)

4. פיתויים – אל תתפתו לקבל מזרן שבא בעסקת חבילה של חדר שינה, לרוב התוצאה הסופית תהיה שהמזרן יהיה לא נוח ותאלצו מבלית ברירה לקנות את המזרן בנפרד.

5.גודל מזרן – ניתן לקנות מזרן בכל גודל, מומלץ להיוועץ עם סוכן מכירות לגבי מידה שתתאים לכם, כמו כן את המידה של המזרן יש לבדוק לפי המידות הפנימיות של המיטה.

6.סוגי מזרנים – באופן כוללני ניתן לסווג את המזרונים לשני סוגים עיקריים:

– מזרני קפיצים אורתופדים

– מזרני ספוג (מזרנים אורתופדים ללא קפיצים, מוכר גם בשם גומאוויר)

– מזרני קפיצים בשילובים של ויסקו/לטקס/ספוג

7.כמות הקפיצים במזרן – קפיצים אשר קשורים אחד לשני(קפיצי בונל) קפיצים מבודדים- נקראים גם POKET SPIRNGS קפיצים אשר באים כל קפיץ עטוף בנפרד ולא תלוי בקפיץ שלידו.

העדיפות היא לרכוש מזרן אשר מגיע עם קפיצים מבודדים, ככה נשיג יותר תמיכה לגוף ויותר נוחות.

8. אם אני לא רוצה קפיצים?- והיה והחלטתם שאתם לא מעוניינים לבחור במזרן עם קפיצים, המזרנים החדשים מגיעים או בשילוב עם לטקס או בשילוב של ויסקו. מה ההבדל?

– ויסקו – Memory Foam (חומר שפותח במיוחד עבור נס"א) או בשמו ספוג זוכר, ספוג עצל, הויסקו הוא חומר אלסטי אשר מקבל את צורת הגוף ונותן לנו תמיכה.

– לטקס- חומר טבעי, בניגוד לויסקו הלטקס נותן התנגדות ולא מקבל את צורת גופנו ולכן הלטקס נרגיש את הרכות אבל לא נרגיש שאנו "שוקעים".

9.כמה כסף להשקיע במזרן? – לשינה טובה ואיכותית אין מחיר, אך חשוב שתדעו שלא המחיר קובע את הנוחות שלכם, שמענו אין ספור סיפורים על זוגות שרכשו מותגים במחירים לא מבוטלים מבלי להתייחס לנוחות והם היו בטוחים שהם יתרגלו אחרי שבועיים, מה שלא תמיד קורה. אז איך נדע כמה כסף להשקיע באמת? קודם כל מומלץ להגיע ולהרגיש את המזרן, חשוב מאוד לא להתייחס בתחילה למחיר ולנסות לכוון למזרן שבאמת נוח לנו, קחו בחשבון שאדם ממוצע מחליף מזרן פעם ב10 שנים לכן חשוב שנבחר מזרן שישמש אותנו לאורך זמן.

בסופו של יום זו לא שאלה של מחיר אלא שאלה של נוחות!!!!!!!

אנו ב "אלוף המזרונים" נשמח לייעץ ולעזור בכל דרך אפשרית.

adminהמדריך לבחירת מזרן